OYUNCULARIMIZ › OYUNCULAR

Mehmet Tokat

Mehmet Tokat Van'da dünyaya geldi.. lale oraloğlu,koca Mustafa paşa çevre tiyatrosu, Bahçelievler Belediye tiyatrosu,Tuncay özinel,oyuncular kulübü,Osman cavcı tiyatrosu ve çeşitli tiyatrolarda çalıştı…oynadığı bazı oyunlar şunlardır..tencere dibin kara,aman karım duymasın,annem 40 yaşında baba annem 20, uysa da uymasa da ,hadi hayırlı traşlar,evsiz kediler sokağı, Osman abimevdemi, şen bahriyeliler,uyan uyan gazi kemal.Hür adam adlı sinema fliminde oynadığı Atatürk rolüyle dikkatleri üzerine çekti.yayımlanmış bir şiir kitabı,iki şiir albümü ve birde kendi eserlerinden oluşan özgün halk müziği albümü bulunmaktadır.Yarım bıraktığı eğitimine Anadolu üniversitesi sosyoloji okuyarak devam etti.Ayrıca TODER (tiyatro oyuncuları derneği) yönetim kurulu üyesidir.

•OYNADIĞI BAZI DİZİLER : Kurtlar vadisi ,Halil İbrahim sofrası,Parmaklıklar ardında, Hasret , Aşk bir hayal,lale devri,yıllar sonra.

•OYNADIĞI SİNEMA FLİMLERİ:Nede Olsa Çocuk(2003)Neşeli Gençlik(2007)Yağmurdan sonra(2008)Renklerde Kaybolan Hayat(2009)hür adam (2011)

•ESERLERİ : Her aşk başladığı yerde biter (karakutuyayınları),İnadına seveceğim (Seyhan müzik),Şiirlerin efendisi(şahin özer),Beni kaybediyorsun(Ağdaşmüzik)